Perfekcyjna Pani

Praktyczne przepisy i porady nie tylko kulinarne.

dzieci-pisanki.jpgZbliżają się święta, to najlepszy czas na to by dać dziecku większe poczucie bezpieczeństwa i więzi rodzinnej. Już od najmłodszych lat należy ‘wpajać’ dziecku co to jest tradycja. Warto skupić się razem z dzieckiem na przygotowaniach świątecznych i zwyczajach ponieważ daje to poczucie przynależności do grupy jaką jest rodzina oraz społeczność religijna.
Nie powinno się wszystkiego robić samemu - porządków, dekoracji, angażuj w to dziecko. Każdy z nas ma obrazki z dzieciństwa- (przygotowania do świąt) więc sami możemy podarować to swoim dzieciom- nie odbierajmy im szansy cudownych wspomnień.
Nauczmy ich gościnności- dekoracje świąteczne, stroiki, bombki, - to wszystko jest nie tylko dla nas samych ale również gości, którzy nas odwiedzają podczas świąt- sprawiamy tym radość innym. Dni świąteczne posiadają swoja szczególną symbolikę, opowiadaj o nich dziecku, tłumacz dlaczego święcimy jajka i palmy. Opowiadaj o tym podczas wspólnych przygotowań, są to niewymuszone okoliczności i na długo pozostaną w pamięci dziecka. Święta to wspaniała okazja do tego by uświadomić jak ważna rolę w życiu każdego człowieka spełnia rodzina- nie tylko rodzice, ale również babcie, dziadkowie…. Mało jest okazji by wszyscy siadali razem przy stole- daje to poczucie bezpieczeństwa dla naszej pociechy.

Comments are closed.