Perfekcyjna Pani

Praktyczne przepisy i porady nie tylko kulinarne.

May 24, 2009

Koci charakter

kotek.jpg

Jeśli chcemy mieć w kocie przyjaciela , jego niezależność musimy uszanować.I pamiętać że bez względu na rasę jest on drapieżnikiem, w którym zawsze może się odezwać instynkt łowiecki.Na koci charakter wpływa wiele czynników : geny , warunki środowiskowe, hormony płciowe i oczywiście rasa.

Wśród kotów przeważają introwertycy - zachowują dystans do świata, są powściągliwi w reakcjach , raczej nie okazują uczuć i najczęściej przywiązują sie do jednej osoby.Kota ekstrawertyka spotykamy rzadziej.Jest bardzo towarzyski , ciekawy świata, aktywny w swych działaniach i ufny w stosunku do ludzi i nnych zwierząt.

PERSY - są trochę leniwe, raczej nieagresywne, choć cenią sobie niezależność. pozostawione samotnie nie nudzą się. Często załatwiają swoje potrzeby poza kuwetą. Wśród wszystkich barwnych odmian rude persy mają trochę wybuchowy i nerwowy charakter.

SYJAMY I KOTY ORIENTALNE - są bardzo żywiołowe i towarzyskie.Uwielbiają być w centrum uwagi, od opiekuna wymagają więc dużo czasu an wspólne zabawy.

NORWESKIE LEŚNE - kochają wolność , lubią wspinać się po drzewach. Są zwinne, radość sprawiają im zabawy z dziećmi.

ROSYJSKIE NIEBIESKIE - piękne, spokojne, cenią sobie wygodne życie i stabilizację, bardzo źle znoszą zmianę miejsca i opiekuna.

KOTY BIRMAŃSKIE - potrzebują dużo czułości , lubią zabawy.Mogą być agresywne wobec innych kotów .

MAINE COON - dobrze czują się w domowych pieleszach i ogródku.Są bystre zwinne i wyjątkowo niezależne.

KOTY ABISYŃSKIE - mają miłe usposobienie, lubią zabawy z opiekunem, czasami bywają płochliwe.

Comments are closed.