Perfekcyjna Pani

Praktyczne przepisy i porady nie tylko kulinarne.

maseczka.jpgKosmetyczka w twoim domu
1. Jabłko ścieramy na tarce ( o średnich oczkach ) dodajemy 1 łyżkę mąki kukurydzianej i kilka kropli cytryny. Po ok. 20 minutach zmywamy ciepłą wodą.

2. Ugotowaną cebulę ścieramy na tarce (o małych oczkach) i dodajemy łyżkę mąki kartoflanej. Po ok. 30 minutach zmywamy ciepłą wodą. Polecana do cer z trądzikiem.

3. Niewielką ilość drożdży mieszamy z ciepłym mlekiem. Po uzyskaniu odpowiedniej konsystencji nakładamy na twarz i dekolt na ok. 10 minut. Zmywamy ciepłą wodą. Polecana do cer tłustych.

4. Do produkcji domowych maseczek możemy używać owoców np. truskawek, bananów, które wystarczy rozdrobnić np. widelcem. Pamiętać należy jednak o dokładnym umyciu owoców.

5. Do oczyszczania twarzy używać możemy domowej roboty pilingu. Płatki owsiane należy zalać wrzącą wodą i pozostawić do ostudzenia. Delikatnie masując myjemy twarz i szyję. Można również wykonać tonik. Skórkę z pomarańcza, cytryny i grejpfruta zetrzeć na tarce. Zalać szklanką wody mineralnej. Pozostawić na noc w lodówce, następnie odcedzić. Dodać kieliszek alkoholu (wódki) i przelać do buteleczki. Przechowywać w lodówce.

Comments are closed.